Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Ledenavond: Witte Lotusdag

11 mei 2026 @ 19:30 - 22:00

Witte Lotusdag (8 mei) is de dag waarop wij HPB herdenken. De witte lotus is een symbool van heelheid, van eenheid. De lotusbloem bevat een symbolische boodschap in het hindoeïsme, het boeddhisme, de Egyptische religie en elders in de wereld.

Aangezien de lotus traditioneel wordt afgebeeld met acht bloembladen, stelt zij de acht windrichtingen van het kompas voor en aldus de totaliteit of heelheid van de ruimte, daar acht het getal is van kosmisch evenwicht.

Witte Lotusdag zelf kan gezien worden als een weergave van de eenwording van dualiteiten. Enerzijds als een gedachtenis aan het leven van HPB en haar prestaties bij de herdenking van haar dood, staat Witte Lotusdag voor tijd en onvolmaaktheid. HPB was een grootse vrouw. Maar zij was een mens, en alle menselijke wezens zijn onvolmaakt tot zij de staat bereiken van zevende ronde evolutie.

Kolonel Olcott benadrukte twee dingen: dat HPB een onvolmaakt mens met zwakke plekken was en dat zij een grootse leraar was en een bewonderenswaardige exponent van de weg naar heiligheid, dat wil zeggen, de weg naar de eenheid van zijn.

Gegevens

Organisator

  • Loge Den Haag van de TVN
  • E-mail tvndenhaag@gmail.com

Locatie